سامانه مدرسه هوشمند پویان

 

آینده کشور و انقلاب و در نگاهی وسیعتر، آینده دنیا در دست دانش آموزان ایران است.(مقام معظم رهبری)

 افتخارات کنکور 98
 جایزه بزرگ منصور
 تاریخ و زمان
 افتخارات کنکور 99
  • باز گرداندن فایل های Word پاک شده

اگر فايل word شما آسيب ديده يا پاک شده يا هر بلاي ديگري سر آن آمده است، پيشنهاد مي کنيم اين مطلب را تا انتها يخوانيد.

در اين پست مي خواهيم به شما کمک کنيم تا فايل هاي پاک شده تان را باز گردانيد ، فايل‌هايي که ممکن است ساعت‌ها روي آنها وقت گذاشته باشيد و از اهميت بالايي براي شما برخوردار باشند. حال با ما همراه باشيد تا به شما آموزش دهيم در چند مرحله مي توانيد فايل هاي word پاک شده تان را بازگردانيد.

  1. استفاده از Document Recovery

آفيس ۲۰۱۶ با ويژگي‌هايي عرضه شده است که به شما کمک مي‌کند تا در مواقعي که نرم‌افزار به طور غير معمول بسته مي‌شود، فايل‌هاي خود را بازيابي کنيد. اين راحت‌ترين روش برگشت فايل‌هاي شما است. پس ابتدا اين روش ساده را امتحان کنيد تا ببينيد موفقيتي براي شما در پي دارد يا خير؟ سپس به سراغ مراحل بعد برويد.

اگر در هنگام خروج از فايلي که بر روي آن کار مي کرديد، به صورت ناخودآگاه بر روي گزينه Don’t Save کليک کرديد و متأسفانه فايلي که ساعت‌ها روي آن وقت گذاشته بوديد بسته شده ، بايد بدانيد خوشبختانه اين اپليکيشن به صورت پيش‌فرض، يک نسخه کپي از فايل را درون خود نگه مي‌دارد تا در اينگونه مواقع، به داد کاربران برسد.

براي بازيابي فايل، مجددا نرم افزار مربوطه (به عنوان مثال مايکروسافت وُرد) را باز کنيد. آخرين نسخه از فايل مربوطه در پنجره اي سمت راست نرم افزار به چشم مي‌خورد که با کليک روي آن، مي‌توانيد فايل خود را بازيابي نماييد. اگر اين پنجره را مشاهده نکرديد، به مسير زير برويد.

File > Manage Document > Recover Unsaved Documents

بعد از انجام اين کار، پنجره‌اي حاوي فايل‌هاي ذخيره نشده به شما نمايش داده مي‌شود. هرگونه فايلي که نرم‌افزار آن را به صورت اتوماتيک ذخيره کرده باشيد، با پسوند ASD در اين پنجره قابل نمايش است. همانطور که مشاهده مي‌کنيد، فايل‌ها داراي اسم‌هاي خاصي نيستند و شما بايد به کمک تاريخ و زمان فايل‌ها، آخرين نسخه فايل خود را پيدا کنيد.

مراجعه به فايل‌هاي موقت (Temporary)

اسنادي که دچار مشکل مي‌شوند يا حذف مي‌گردند، در برخي مواقع يک نسخه موقت از خود در پوشه فايل‌هاي موقت بر جاي مي‌گذارند. اينگونه فايل‌ها معمولا از ديد کاربران معمولي و مبتدي پنهان هستند. اما دسترسي و مشاهده آنها بسيار ساده است.

کافي است به قسمت Folder options در ويندوز وارد شويد و از تب View، گزينه Hidden files and folders را پيدا کرده و سپس مانند عکس زير Show hidden files را انتخاب کنيد.

حال به فولدر فايل‌هاي موقت مراجعه کنيد و به دنبال فايل‌هايي که ظاهر آنها با بقيه فرق داشته و داراي پسوند tmp. هستند بگرديد. بر اساس زمان و تاريخ فايل‌ها، احتمالا بتوانيد فايل مورد نظر خود را در اين قسمت پيدا کنيد.

اگر فايلي که به دنبال آن هستيد را يافتيد، نام آن را ويرايش کرده و پسوند آن را نيز از tmp. به docx. (اگر فايل شما مربوط به مايکروسافت وُرد است) تغيير دهيد. البته اگر از نسخه‌هاي آفيس قديمي استفاده مي‌کنيد، بايد پسوند فايل را به doc. تغيير دهيد. در نهايت فايل را باز کنيد و ببينيد که چيزي که دنبالش مي‌گشتيد هست يا خير؟ به عنوان گزينه آخر، به قسمت قبل بازگشته و Don’t show hidden files را انتخاب کنيد.

  1. پيشگيري بهتر از درمان

پيش از اينکه زماني فرا برسد تا شما با فايل‌هاي خراب شده يا حذف شده روبه‌رو شويد، پيشنهاد مي‌کنيم که تنظيماتي را در نرم‌افزارهاي آفيس انجام دهيد تا کمک بزرگي به خود کرده باشيد! يکي از فايل‌هاي آفيس را باز کرده و وارد File > Options شويد. در اين قسمت، مطمئن شويد که تيک گزينه Save AutoRecover information every minutes خورده باشد. همچنين گزينه Keep the last autosaved version if I close without saving نيز بايد تيک‌دار باشد.

سپس به قسمت Advanced رفته و بخش Save را پيدا کنيد. در اين قسمت نيز تيک گزينه Always create backup copy را بزنيد.

با روشن بودن اين گزينه‌ها، شما اين شانس را به خود مي‌دهيد که در زمان روبه‌رو شدن با مشکلاتي از قبيل تخريب فايل‌ها يا از بين رفتن‌شان، مي‌توانيد به‌راحتي آنها را بازيابي نماييد.

 

 کانال تلگرامی دبیرستان

 متولدین امروز
 ثبت نام اینترنتی دانش آموز

 صندوق ارتباط با مدیر

 ثبت اطلاعات همکاران

 ثبت نام در المپیادهای علمی

 مطالب علمی و خواندنی